2017 OPEN SHOW - Friday 11th August

 

JUDGE - Miss Melaine Attridge (QLD)

 

 

Class 1 BABY PUPPY DOG 9 entries

 

1

MAZALI BLACK DOG - A. Litfin & J. Bligh

2

SWANKY BLACK PANTHER - S Avery, J, V & Miss T Ross

3

BXACT THE DOPPLER EFFECT - K Roebig

4

SLIRPZ GOD OF MISCHIEF - J Jackson & C Koeford

5

BXACT IF IDONT KNOW UDONT KNOW - K Roebig

Class 2 - Minor Puppy Dog 2 entries

1

HIGHBOURNE FRANKEL - MRS W & MR A CLEWLEY

2

STAFFDUP TH ERLKONIG - MELANIE MARKS

Class 2 - Minor Puppy Dog 2 entries

1

HIGHBOURNE FRANKEL - MRS W & MR A CLEWLEY

2

STAFFDUP TH ERLKONIG - MELANIE MARKS

 

Class 3 PUPPY DOG 3 entries

 

1

BELLEDEN RED SUNSTONE OV MARS (AI) - B SHAW

2

SLAVESTAFF HEZA CHARMER - R & E Ryan

 

3

TRUEBLEND MACHINE GUN FUNK - T Cannon/ K Serafimidis

 

Class 4 - Junior Dog 4 entries

 

1

SOOKALOTT YOURENTIRELYBONKERS - Ms D & Ms K Edwards

2

VAGASTAFF JON SNOW - Mr T & Mrs V Dart

3

BXACT GALE O DARKNESS - Mr C Drury

4

ZAHARASTAFF SOLE SURVIVOR - K Lee

 

Class 5 - Intermediate Dog 2 entries

 

1

CH SWANKY THE FORCE AWAKENS - Mr J, Mrs V & Miss T Ross

2

MAGICMINE IRISH WHISKEY - J Jackson & C Koeford

 

 

Class 10 - Australian Bred Dog 9 entries, 1 absent

 

1

AUST CH SWANKY HEAVILY ARMED (AI) - T Ross, S Avery, J & V Ross

2

CH STRONGSTORM SWAYZE - Luke & Kylie Kavanagh

3

AUST CH MAGICMINE DARK KNIGHT CCD RN - Paula Hill

4

CH MOSSTROOPER KENTUCKY MOON - B SHAW

5

CH GEMRA SINK TH INK - D.Albrecht P.Abbott

 

Class 11 - Open Dog 3 entries

 

1

CH STRONGSTORM THE GIFT (AI) - Luke & Kylie Kavanagh

2

CH STRONGSTORM KINGDOM COME (AI) - Mobbs/Snerling/Kavanagh

 

3

CH TAINO ROCK IT MAN (AI) - McCullough/ L&C Doorackers

 

Best Dog - AUST CH SWANKY HEAVILY ARMED (AI)

 

Reserve Dog - CH STRONGSTORM THE GIFT (AI)

 

Class 1a - Baby Puppy Bitch 17 entries, 2 absent

 

1

MAZALI BLACK MAGIC WOMAN - A. Litfin & J. Bligh

2

SOLOSTAR GHOST DANCER - Anthony Orley

3

SOLOSTAR NEXT OF KIN - Anthony Orley

4

BXACT DIDNT C THATONECOMNDIDYA - K Roebig

5

SWANKY BLACK WIDOW - S Avery, J, V & Miss T Ross

 

Class 2a - Minor Puppy Bitch 5 entries

 

1

MAGICMINE KNIGHTS ANGEL - Paula Hill

2

BELLEDEN DI ARABESCO - B SHAW

3

KYPAJUKA BELLE OF THE BALL - P & J Walsh

4

KNIGHTSKY DARK SIDE OVTH MOON - A & T O'Dea

5

STAFFDUP ARCTIS TOR - MELANIE MARKS

 

Class 3a - Puppy Bitch 6 entries

 

1

LACHCON SHINEBRIGHTLIKADIAMOND - K Mobbs

2

SATORI SWEET LIPS - Ms Gayle Stephenson

3

STRONGSTORM DISCO DANCER - L & K Kavanagh

4

SOOKALOTT ON THE QT - Ms D & Ms K Edwards

 

5

SOOKALOTT ON THE DL - D&K Edwards & J Coombs

 

 

Class 4a - Junior Bitch 5 entries, 2 absent

 

1

AUS CH CHIVAC ARMANI BY DESIGN - J Chivers

2

BXACT WALK IT LIKE U TALK IT - K Roebig

3

JEWELHART RUBY ROSE - M.Jurkow

 

Class 5a - Intermediate Bitch 8 entries, 2 absent

 

1

CH. MAZALI YO DA ONE - AF Litfin & Miss JKM Bligh

2

BOROLO GOODY TWO SHOES - A&AC Holman/K Serafimidis

 

3

SHINDARRAH ALL BURNT OUT - M.Jurkow

 

4

USHERIN NO END IN SIGHT - MD Darragh & CL Faamita

 

5

EJSTERLING COPPERHEAD - Kynan Bates Kirsten Bryant

 

Class 10a - Australian Bred Bitch 6 entries, 3 absent

 

1

CH GEMRA WITCHY WOMAN D Albrecht

2

ZAHARASTAFF EMPOWER ME - K Lee

3

BELLEDEN SWEET RED DREAMER (AI) - B SHAW

 

Class 11a - Open Bitch 7 entries

 

1

CH SOOKALOTT FROM THE HEART - A. Litfin & J. Bligh

2

CH SWANKY LET HER RIP - Mr J, Mrs V & Miss T Ross

3

CH STRONGSTORM PODIUM DANCER - Luke & Kylie Kavanagh

4

EJSTERLING DRUNK IN LOVE - Eda Girdham

5

BEAURITE RATHER WICKED - Mr C Drury

Best Bitch - CH. MAZALI YO DA ONE

 

Reserve Bitch - CH SOOKALOTT FROM THE HEART

 

Class 18 - Neuter Dog 2 entries

 

1

EJSTERLING SWEET CHILD OF MINE- Kynan Bates Kirsten Bryant

2

XAMRIK ZERO GRAVITY - Nicole Temple

Best Neuter Dog - EJSTERLING SWEET CHILD OF MINE

Reserve Neuter Dog - XAMRIK ZERO GRAVITY

 

Class 18a - Neuter Bitch 5 entries

 

1

AUST SUPREME CH SWANKY QUITE QUALIFIED - T Ross, S Avery, J & V Ross

2

CH REIGNING BULLS AT JAQOV IMP USA - Miss A Crosthwaite

 

3

CH NEUT CH KYPAJUKA DISGRACEFUL HABITS - D & L Tattersall

 

4

AUST / NEUT CH MAGICMINE BLACK ICE CCD CDX RAE AD JD - Paula Hill

5

N CH MORANSTAFF QUE SERA - Eda Girdham

 

 

Best Neuter Bitch - AUST SUPREME CH SWANKY QUITE QUALIFIED

Reserve Neuter Bitch - CH REIGNING BULLS AT JAQOV IMP USA

 

GENERAL SPECIALS AWARDS

Best In Show - CH. MAZALI YO DA ONE

Runner Up In Show - AUST CH SWANKY HEAVILY ARMED (AI)

Baby Puppy In Show - MAZALI BLACK DOG

Opposite Baby Puppy in Show - MAZALI BLACK MAGIC WOMAN

Minor Puppy In Show - MAGICMINE KNIGHTS ANGEL

Opposite Minor Puppy In Show - HIGHBOURNE FRANKEL

Puppy In Show - BELLEDEN RED SUNSTONE OV MARS (AI)

Opposite Puppy In Show - LACHCON SHINEBRIGHTLIKADIAMOND

Junior In Show - AUS CH CHIVAC ARMANI BY DESIGN

Opposite Junior In Show - SOOKALOTT YOURENTIRELYBONKERS

Intermediate In Show - CH. MAZALI YO DA ONE

Opposite Intermediate In Show - CH SWANKY THE FORCE AWAKENS

Australian Bred In Show - AUST CH SWANKY HEAVILY ARMED (AI)

Opposite Australian Bred In Show - CH GEMRA WITCHY WOMAN

Open In Show - CH SOOKALOTT FROM THE HEART

Opposite Open In Show - CH STRONGSTORM THE GIFT (AI)

Best Neuter In Show - AUST SUPREME CH SWANKY QUITE QUALIFIED

Runner Up Neuter In Show - CH REIGNING BULLS AT JAQOV IMP USA

 


 
 
setstats 1