THE STAFFORDSHIRE BULL TERRIER CLUB OF QLD OPEN SHOW 2

7th March 2009

JUDGE – Mrs J Wilshier

 

VIEW PHOTOS

 

CLASS 1 – BABY PUPPY DOG –  6 ent, 1 ab

 

1. MAGICMINE BULLETPROOF - P Hill

2. BLACKSHOT MY KINDA MAGIC - S Smid & S Hughes

3. ARTMAC RED TUXEDO - A Jarvis

 

 

 

CLASS 2 – MINOR PUPPY DOG –  2 ent

 

1. SOOKALOTT GALILEO - D & K Edwards

2. TAINO HAWKEYE - L & C Doorackers

 

 

 

CLASS 3 – PUPPY DOG –  1 ent

 

1. ARTMAC ACES WILD - A Jarvis

 

 

 

CLASS 4 – JUNIOR DOG –  3 ent, 1 ab

 

1. SOMMOY RED ASSASIN - Sommerville

2. ACEBLUE THE WOW FACTOR -C Hennings

 

 

CLASS 5 – INTERMEDIATE DOG –6 ent, 2 ab

 

1. CH VAGASTAFF I SEE RED - T & V Dart

2. BEAURITE OPTIMUS MAXIMUS - CA Drury

3. SWANKY QUALITY CONTROLLD - D Richardson

 

CLASS 10 – AUSTRALIAN BRED DOG –5 ent

 

1. CH SOMMOY DARK AND STORMY- Edwards

2. CH WILTSHIRE JUST CRUZIN - S Heselden

3. CH TRIPLEMSTAFF CHEVROLET-Cowling

 

CLASS 11 – OPEN DOG –   8 ent

 

1. CH WILLSPRIDE FINNIGAN - W. Lelliott

2. CH BELLEDEN CHOCKA BLOCK - J Chivers

3. GRAND CH BELLEDEN SUNSTONE - Shaw

 

 

BEST DOG - CH WILLSPRIDE FINNIGAN

RESERVE DOG - CH BELLEDEN CHOCKA BLOCK

 

CLASS 1A – BABY PUPPY BITCH –  8 , 3 ab

 

1. BLACKSHOT FIRE N THUNDER - S Smid & S Hughes

2. BLACKSHOT ITZA KINDA MAGIC - S Smid & S Hughes

3. MAGICMINE BLACK ICE - P Hill & J Russell

 

CLASS 2A – MINOR PUPPY BITCH –  4 ent

 

1. SOOKALOTT MY LEGACY - Edwards

2.  AXLSTAFF PEARLY WHITE - C Hennings & D Tozer

3. TRANSTAFF BRING IT ON - W Bisman

 

CLASS 3A – PUPPY BITCH –  5 ent, 1 ab

 

1. BELLEDEN GALLIANO KISSES - B Shaw

2. WAZLINSTAFF LITTLREDBUTN - Spiller

3. CHIVAC JADAKHAN - J Chivers

 

CLASS 4A – JUNIOR BITCH –  4 ent, 1 ab

 

1. BELLEDEN ARABESQUE - B Shaw

2. LLACHAR DON’T RUSH ME - Abelo & McClelland

3. VANNAY NOVA BLAST - RL Kozaris

 

CLASS 5A – INTERMEDIATE BITCH –7, 3 ab

 

1. CH HAPUSTAFF WICKED WITCH - Bartley

2. CH SOMMOY ELLE MAY - Edwards

3. SONIQUE SUN QUEEN - L Reid

 

 

CLASS 10A – AUSTRALIAN BRED BITCH- 4

 

1. VAGASTAFF DEVILICIOUS - T & V Dart

2. TAINO DANCING BUTTERFLY - Doorackers

3. CH VAGASTAFF JEON D ARC - L Clarke

 

CLASS 11A – OPEN BITCH –  6 ent, 2 ab

1. CH SONIQUE WHITE D LITE - L Reid

2. CH VAGASTAFF FERGALICIOUS - Dart

3. CH WAZLINSTAFF SIENNAROSE - Spiller

 

BEST BITCH – BELLEDEN GALLIANO KISSES

RESERVE BITCH  - CH SONIQUE WHITE D LITE

 

 

BEST IN SHOW  - CH WILLSPRIDE FINNIGAN

RESERVE IN SHOW – BELLEDEN GALLIANO KISSES

 

BABY PUPPY IN SHOW – MAGICMINE BULLETPROOF

OPPOSITE BABY IN SHOW – BLACKSHOT FIRE N THUNDER

 

MINOR PUPPY IN SHOW – SOOKALOTT MY LEGACY

OPPOSITE MINOR PUPPY IN SHOW – SOOKALOTT GALILEO

 

PUPPY IN SHOW – BELLEDEN GALLIANO KISSES

OPPOSITE PUPPY IN SHOW – ARTMAC ACES WILD

 

JUNIOR IN SHOW - BELLEDEN ARABESQUE

OPPOSITE JUNIOR IN SHOW – SOMMOY RED ASSASIN

 

INTERMEDIATE IN SHOW - CH HAPUSTAFF WICKED WITCH

OPPOSITE INTERMEDIATE IN SHOW – CH VAGASTAFF I SEE RED

 

AUSTRALIAN BRED IN SHOW – VAGASTAFF DEVILICIOUS

OPP AUSTRALIAN BRED IN SHOW – CH SOMMOY DARK AND STORMY

 

OPEN IN SHOW - CH WILLSPRIDE FINNIGAN

OPPOSITE OPEN IN SHOW – CH SONIQUE WHITE D LITE

 

 
 
setstats 1