6th March, 2005

Breed Judge: Mrs Janet Wall

Property & Sweepstakes judge: Mr C Leyden

 

VIEW PHOTOS

 

Baby Puppy Dog (4ent)

1st - Willspride Kingov Hearts - Williams

2nd - Thorstal Thvikingod - Zupp

3rd - Beaurite Pureinfatuation - Drury/ Roebig

Baby Puppy Bitch (9ent, 2ab)

1st - Swanky Groovy Whitedlite - Ross

2nd - Beaurite Dvinretribution - Drury/ Roebig

3rd - Taroby Brindle Bella - Douglas

Minor Puppy Dog (5ent, 2ab)

1st - Toplace Munta - Trimbonias

2nd - Bkool Space Cadet - Davis

3rd - Sonique God O Thunder - Reid

Minor Puppy Bitch (6ent, 2ab)

1st - Woondaree Angels Flame - Loeken

2nd - Stanbury Sweet Embrace - Stanley

3rd - Hapustaff Abracadabra - Bartley

Puppy Dog (5ent)

1st - Stafaholic Blessed - DeKleijn

2nd - Torazar Living Legend - Zarb

3rd - Warree Prize Fighter - O'Sullivan

Puppy Bitch (11ent, 1ab)

1st - Gayleastaff Angel Omine - Thomas

2nd - Cyprustaff Betty Boo - Brooks

3rd - Bajed Miss Allie - Douglas

4th - Woondaree Island Flame - Loeken

Junior Dog (9ent)

1st - Bojharni Mountain Lad - Collins

2nd - Swanky Fancy This - Ross

3rd - Celsuz Red Barron - Clarke

4th - Dreamcatcher Thtradesman - Heselden

Junior Bitch (7ent, 2ab)

1st - Artmac Roza Oliana - Willmot

2nd - Feekstaff Goldfinger - Feekings

3rd - Pipelyne Tiger Lily - Doorackers

Intermediate Dog (5ent)

1st - Aust Ch. Tribalstaff Famous Finn - Gordon

2nd - Kumbari Red Label - Crick

3rd - Willowra Arnie Boy - Douglas

Intermediate Bitch (7ent, 2ab)

1st - Stafflyte Illusion - Chamberlain

2nd - Sommoy Ice Princess - Sommerville

3rd - Hotrox Hoochie Mumma - Shaw

Aust Bred Dog (8ent, 1ab)

1st -Ch Cyprustaff Mighty Zeus - Longden

2nd - Warree Flaming Red - Bootle

3rd - Aust Ch. Belleden Devil Ov Orion - Shaw

Aust Bred Bitch (7ent)

1st - Ch. Dreamcatcher Wild Child - Carroll

2nd - Ch. Vagastaff Samsara - Dart

3rd - Ch. Belleden Warriorprincess - Reid

Open Dog (8ent, 1ab)

1st - Warree Flame Thrower - Beresford

2nd - Roperbull Bronson Red - Chivers

3rd-Ch Torazar Dark N Stormy CD-Bowers

Open Bitch (9ent, 1ab)

1st - Ch. Belleden De La Rouge - Shaw

2nd-Ch. Willspride Belle Du Bal - Williams

3rd - Ch. Swanky Xtra Groovy - Ross

DCC -Ch Cyprustaff Mighty Zeus- Longden

RDCC - Bojharni Mountain Lad - Collins

BCC - Stafflyte Illusion - Chamberlain

RBCC -Ch. Belleden De La Rouge - Shaw

Best In Show - Stafflyte Illusion - Chamberlain

Reserve In Show - Aust Ch. Belleden De La Rouge - Shaw

Opposite Sex In Show - Aust Ch. Cyprustaff Mighty Zeus - Longden

 

Baby Puppy In Show - Willspride Kingov Hearts - Williams

Opposite Sex Baby Puppy In Show - Swanky Groovy Whitedlite - Ross

Minor Puppy In Show - Toplace Munta - Trimbonias

Opposite Minor Puppy In Show - Woondaree Angels Flame - Loeken

Puppy In Show - Stafaholic Blessed - DeKleijn

Opposite Puppy In Show - Gayleastaff Angel Omine - Thomas

Junior In Show - Bojharni Mountain Lad - Collins

Opposite Junior In Show - Artmac Roza Oliana - Willmot

Intermediate In Show - Stafflyte Illusion - Chamberlain

Opposite Intermediate In Show - Aust Ch. Tribalstaff Famous Finn - Gordon

Aust Bred In Show - Aust Ch. Cyprustaff Mighty Zeus - Longden

Opposite Aust Bred In Show - Aust Ch. Dreamcatcher Wild Child - Carroll

Open In Show - Aust Ch. Belleden De La Rouge - Shaw

Opposite Open In Show - Warree Flame Thrower - Beresford

Young Queenslander - Aust Ch. Belleden Devil Ov Orion - Shaw

Brace - J. Davis - Aust Ch. Aceblue Grey Bear & Riverhaven Adelaide Blue

Champion - Aust Ch. Belleden Devil Ov Orion - Shaw

Desexed - Aust Ch. Willspride Molly Dooka - Williams

Veteran (7-10yrs) - Aust Ch. Willspride Molly Dooka - Williams

Veteran (10yrs and over) - Aust Ch. Ashahara Red Replica - Carroll

Best Head - Warree Flamin Red - Bootle

Best Movement - Aust Ch. Belleden De La Rouge - Shaw

Best Red - Warree Flame Thrower - Beresford

Best Brindle - Torazar Living Legend - Zarb

Best Blue - Riverhaven Adelaide Blue - Davis

Best White/ Pied - Stafflyte Illusion - Chamberlain

 

 

 

 

 
 
setstats 1